Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

UWAGA!!! w czasie wakacji nie będzie Mszy Św. dla Rodziców z małymi dziećmi

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Wprowadzenie:

Pokładanie całej nadziei w Bogu jest jak wypłynięcie na głębię. Tak uczynił Szymon Piotr. Choć czynniki zewnętrzne temu przeczyły, jego zaufanie słowom Jezusa przyniosło obfity połów ryb. Niech obecność na Mszy św. będzie wyrazem naszej gotowości na przyjęcie wezwania Jezusa do pójścia za Nim, do zaufania Mu w wydarzeniach dnia codziennego.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj w naszym kościele: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30; o godz. 17.30 nabożeństwo eucharystyczne z modlitwami za Chorych za wstawiennictwem NMP z Lourdes w przeddzień Światowego Dnia Chorych – serdecznie zapraszamy!
  2. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – w liturgii przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Kościół z woli Św. Jana Pawła II obchodzi wtedy Światowy Dzień Chorego; główne obchody tego dnia w naszej Archidiecezji odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach o godz. 12.00, uroczystą Mszę Św. z udziałem i w intencji Chorych odprawi metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Również w tym dniu przypada Uroczystość Odpustowa w kościele NMP z Lourdes przy ul. Lea – uroczysta Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.30. *Wtorek – Msza Św. i spotkanie naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej o godz. 18.00. *Środa – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy; jak w każdy czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  3. W tym tygodniu spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania: klasy VI i VII – wtorek, godz. 18.45; klasa VIII – wtorek o 19.30; klasa III. gimnazjum – czwartek, godz. 19.00.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 Msza Św. i spotkanie Rodziców i Dzieci, które w naszym kościele pragną przystąpić do I. Komunii Św. Również już dzisiaj serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcecie złożyć na tacę w przyszłą niedzielę a które tradycyjnie będą przeznaczone na pomoc w pokrywaniu kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych do naszego kościoła.
  5. Pragniemy przekazać zaproszenie na koncert Orkiestry Kameralnej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie „Camerata di Cracovia” pod dyrekcją Marcelego Kolaski oraz Zespołów Kameralnych uczniów szkoły – koncert odbędzie się w naszym kościele w sobotę, 16.02. o godz. 19.00 – jeszcze raz serdecznie zapraszamy!
  6. Polecamy prasę katolicką, dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Przyjmijmy błogosławieństwo Boże, niech ono wleje w nasze serca nadprzyrodzoną Miłość, abyśmy byli choć trochę podobni do Chrystusa.

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Najnowsza galeria

Odwiedziło nas:

2991931
DzisiajDzisiaj85
WczorajWczoraj2703
W tym tygodniuW tym tygodniu15666
RazemRazem2991931

Odwiedza nas 219 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350