Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

UWAGA!!! w czasie wakacji nie będzie Mszy Św. dla Rodziców z małymi dziećmi

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Wprowadzenie:

Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego jest świętem Świętej Rodziny, która jest dla nas wzorem życia opartego na miłości i wzajemnym zaufaniu. Jest przykładem dla wielu małżeństw, że mimo wszelkich trudności i problemów, warto po raz kolejny zaufać i przebaczyć, aby znów budować Bożą rodzinę. Podczas tej Mszy Świętej prośmy za wszystkie rodziny, aby mimo różnych trudności, rodzina zawsze była Bogiem silna. Prośmy również o dar pojednania i przebaczenia dla rodzin skłóconych i rozbitych, aby na nowo wróciły na drogę wzajemnej miłości i życiem naśladowali rodzinę z Nazaretu.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: zapraszamy serdecznie na wspólne kolędowanie o godz. 17.30.
  2. Jutro ostatni dzień starego roku – zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 17.30 i Mszę Św. o godz. 18.00. *Wtorek – pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2019; oddajemy cześć Maryi, Świętej Bożej Rodzicielce. Jednocześnie z woli Ojca Św. jest to Światowy Dzień Pokoju. Msze Św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Odwiedziny kolędowe w Nowy Rok rozpoczniemy o godz. 15.30. *Środa – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – pierwszy w miesiącu, jak w każdy czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Msza Św. Związku Mszalnego o godz. 18.00. *Pierwszy piątek – modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. porannej i wieczornej; Chorych z Komunią Św. w domach odwiedzimy od godz. 9.00; Chorych do których chodzi Ks. Adam Kaganek CM odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00. *Pierwsza sobota miesiąca – po Mszy Św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej – serdecznie zapraszamy!
  3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W czasie wszystkich Mszy Św. odbędzie się obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy, którą na drzwiach naszych domów kreśląc inicjały imion Mędrców i bieżący rok, zaznaczamy, że w naszych domach przyjmujemy Chrystusa naszego Zbawiciela. Modlimy się i wspieramy naszymi ofiarami dzieło misyjne Kościoła. Już dzisiaj też zapraszamy na koncert kolęd w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w wykonaniu naszego Parafialnego Chóru „SALAWA”. Jeszcze jedno zapraszanie na przyszłą niedzielę: do udziału w krakowskim Orszaku Trzech Króli. To okazja do wspólnego oddania pokłonu Świętej Dziecinie i spędzenia razem tego wyjątkowego święta. Trzej królowie wraz ze swoimi dworami przejdą w barwnej procesji z Wawelu na Rynek. Orszak rozpocznie się Mszą Św. o godz. 10.00 w Katedrze Wawelskiej.
  4. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda w naszej Wspólnocie Parafialnej – polecamy ten czas Waszej pamięci i modlitwie. Plan kolędy jest dostępny w gablocie, na stronie internetowej parafii a także wydrukowany wyłożony pod chórem. W czasie kolędy Msze Św. wieczorne odprawiamy o godz. 18.00.
  5. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w naszym kościele i zachęcamy do jej lektury.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Idąc do domów, zabierzmy ze sobą nowo narodzonego Zbawiciela, niech On wprowadza pokój, radość i miłość w nasze małżeństwa i rodziny.

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Najnowsza galeria

Odwiedziło nas:

2992059
DzisiajDzisiaj213
WczorajWczoraj2703
W tym tygodniuW tym tygodniu15794
RazemRazem2992059

Odwiedza nas 117 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350