Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

UWAGA!!! w czasie wakacji nie będzie Mszy Św. dla Rodziców z małymi dziećmi

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Wprowadzenie:

Cztery zapalone świece w adwentowej dekoracji uświadamiają nam, że kończy się czas naszego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Niezależnie od tego, czy mamy umyte wszystkie okna i zrobione zakupy, Chrystus przychodzi w swej prostocie. Maryja usłyszała od św. Elżbiety: „Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana”. Niech to zdanie będzie dla nas zachętą do głębokiej wiary, że Bóg wypełni swoją obietnicę naszego zbawienia. Witam w naszej Wspólnocie Ks. Zbigniewa – misjonarza z Kazachstanu, który wygłosi dzisiaj Słowo Boże.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory adwentowe o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy!
  2. Jutro ostatnia Msza Św. roratnia o godz. 7.00, będzie również Msza Św. o godz. 7.30. W Sakramencie Pokuty służymy jutro od godz. 6.30 do 11.00, później kościół będzie zamknięty w związku z przygotowaniami do Świąt.
  3. Jutro wieczorem w rodzinach gromadzimy się na wspólnej wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o jej tradycyjną chrześcijańską oprawę. Jest to okazja do pojednania i scalenia naszych rodzin. Niech wieczerzy wigilijnej towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego z opisem Narodzin Zbawiciela, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd.
  4. O północy – PASTERKA – na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Ofiary, które zechcemy złożyć w czasie Mszy Św. pasterskiej przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia SOS Archidiecezji Krakowskiej. W Święta Msze Św. o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30. Osoby, które podjęły Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i wszystkich wiernych zapraszamy w Boże Narodzenie na modlitwę dziękczynną i wspólne kolędowanie o godz. 17.30.
  5. Odwiedziny duszpasterskie – kolędę, rozpoczniemy już 28. grudnia, w związku z tym, że ferie zimowe wypadają w połowie stycznia. Program wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w gablocie, jest na stronie internetowej parafii oraz wydrukowany i wyłożony pod chórem. Pragniemy z błogosławieństwem i modlitwą dotrzeć do wszystkich Drogich Parafian. Z góry dziękujemy za otwarcie drzwi Waszych serc i domów, za przygotowanie krzyża i świec, wody święconej, zeszytów do religii. Będziemy wdzięczni za obecność wszystkich domowników w czasie kolędy oraz dzielenie się troską o naszą Wspólnotę Parafialną i kościół parafialny. W czasie kolędy Msze Św. wieczorne będą odprawiane o godz. 18.00.
  6. Polecamy – już świąteczną – prasę katolicką, która jest do nabycia w naszym kościele i zachęcamy do jej lektury. Opłatki wigilijne, kartki świąteczne, kalendarz parafialny oraz świece CARITAS, na Wigilijne stoły – można nabyć pod chórem. Bardzo dziękujemy za złożone dary, które nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia przekazało osobom i rodzinom potrzebującym w naszej Wspólnocie; dziękujemy również za słodycze, które Ks. Yuriy już zawiózł dzieciom z ośrodka we Lwowie.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu – wśród nich naszym Księżom Adamom – składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Idźmy z Bożymi obietnicami i mocą błogosławieństwa Pańskiego, by nieść ludziom Jezusa Chrystusa, który do nas przychodzi.

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Najnowsza galeria

Odwiedziło nas:

2991957
DzisiajDzisiaj111
WczorajWczoraj2703
W tym tygodniuW tym tygodniu15692
RazemRazem2991957

Odwiedza nas 256 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350