Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Biblioteka Parafialna

Nasza biblioteka parafialna
– do której zapraszamy
czynna jest w poniedziałki od godz. 16.00 do 17.30.
W tym półroczu będzie można skorzystać w następujących dniach:
23. stycznia
06. i 20. lutego
06. i 20. marca
03. i 24. kwietnia
08. i 22. maja
05. czerwca
od 06. czerwca do 10. września – biblioteka będzie nieczynna

Wprowadzenie:

Chrystus przyjął cierpienie, prześladowanie i śmierć, ale zwyciężył i zmartwychwstał. My również nieraz doznajemy cierpień z powodu wyznawanej wiary. Chrystus wzywa nas jednak do wytrwania i sam umacnia nas swym przykładem, swą ofiarą i swoim zwycięstwem.

Wśród wielu trudów głosi Chrystusa naszym Siostrom i Braciom na Madagaskarze od prawie 40. lat Ks. Józef Klatka CM, którego witamy wśród nas i który wygłosi dzisiaj Słowo Boże.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30, zapraszamy szczególnie osoby, które podjęły Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w ramach comiesięcznego dnia modlitwy i skupienia.
  2. Nabożeństwa czerwcowe jeszcze do piątku włącznie – codziennie po Mszach Św. wieczornych – serdecznie zapraszamy!
  3. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia uroczystości i Oktawy Bożego Ciała. „Bóg zapłać!”: Księżom za zaangażowanie, Siostrze Marii, Służbie Liturgicznej: Lektorom i Ministrantom, Wincentyńskiemu Stowarzyszeniu Dzieci i Młodzieży Maryjnej, noszącym chorągwie, feretrony i baldachim, Panu Organiście, Panom Kościelnym, przygotowującym ołtarze, członkom Żywego Różańca i Akcji Katolickiej. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do Rodziców i dzieci, zwłaszcza sypiących kwiatki oraz wszystkich uczestniczących w uroczystościach – jeszcze raz serdeczne: „Bóg zapłać!”

Czytaj więcej...

Wprowadzenie:

Przez Krew Chrystusa Bóg zawarł z ludźmi Nowe Przymierze i ustanowił Nowy Lud Boży - Kościół. Do Kościoła wchodzimy przez wiarę zbudowaną na fundamencie apostołów. Nasza niedzielna Eucharystia ma być znakiem Nowego Przymierza, bo gromadzimy się jako Lud Boży, by składać dziękczynienie i wypełniać misję kapłańską wobec całego świata.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna o godz. 17.30.
  2. Trwa Oktawa Bożego Ciała: od poniedziałku do piątku zapraszamy na nabożeństwa z procesją eucharystyczną o godz. 18.30. Zachęcamy do licznego udziału: dzieci sypiące kwiatki, dzieci w strojach komunijnych, Lektorów, Ministrantów, Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej i wszystkich wiernych. Na zakończenie Oktawy – w czwartek – specjalne błogosławieństwo dzieci, a także wianków z ziół i kwiatów.
  3. Środa – liturgiczne wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Także w środę Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00, po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna – zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. *A w sobotę, 24.06. – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela; pamiętajmy w tym dniu o naszym Księdzu Janie Kowaliku CM, budowniczym i pierwszym proboszczu naszej Wspólnoty Parafialnej, który obchodzi dzień imienin, a także 61. rocznicę święceń kapłańskich – otoczmy Go naszą wdzięczną modlitwą. Przypada również w tym dniu wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – w każdą pierwszą sobotę odprawiamy nabożeństwo ku Jej czci i już zapraszamy do uczestnictwa. Również w sobotę: już piąte spotkanie osób, które uczestniczyły w minionych latach w rekolekcjach Oazowych w misjonarskich ośrodkach: Zakopane – Olcza, Odporyszów, Orawka i innych. Rozpoczęcie o godz. 9.00 w kaplicy dolnego kościoła – zapraszamy bardzo serdecznie!

Czytaj więcej...

Wprowadzenie:

Bóg jest tajemnicą. Objawił jednak ludziom swoją wielką miłość, aby dać wszystkim udział w życiu wiecznym. Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego, Boga – który jest Ojcem, Syna – który jest Zbawicielem i Ducha Świętego – który nas uświęca. W imię Trójcy Świętej rozpoczęliśmy tę ofiarę, trwajmy więc zawsze złączeni z Bogiem, który nas kocha, zbawia i uświęca.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: kończy się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej; również dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30; nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o g. 17.30.
  2. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszach Św. wieczornych – serdecznie zapraszamy! *Wtorek – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. *Środa – liturgiczne wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Także w środę na Rynku Głównym odbędzie się Wieczór Uwielbienia „W Jednym Duchu – Jedno Ciało” początek o godz. 19.00 – serdecznie zapraszamy. I jeszcze w środę spotkanie należących do Kręgów Biblijnych o godz. 19.00 w naszej bibliotece.
  3. W czwartek, 15.06. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). Msze Św.: przed południem według porządku niedzielnego, po południu Msze Św.: przed procesją o godz. 16.00 i wieczorem po zakończeniu procesji około godz. 19.00, nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. Procesja Bożego Ciała tradycyjnie wyruszy z kościoła NMP z Lourdes do naszego kościoła około godz. 17.15. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału – będzie to świadectwo naszej wiary, uroczyste uwielbienie Chrystusa i dziękczynienie za Dar Eucharystii. Zachęcamy do skorzystania w najbliższych dniach z Sakramentu Pokuty, który jest sprawowany codziennie pół godziny przed Mszą Św.

Czytaj więcej...

Wprowadzenie:

Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego — święto umocnienia Kościoła, święto jedności wszystkich ochrzczonych. I my zgromadzeni w jedno przez Ducha Świętego wychwalamy Boga za całe dzieło zbawienia i dziękujemy za Kościół, który napełniony Duchem Świętym, prowadzi nas do pełni miłości i prawdy.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o g. 17.30. Jutro drugi dzień świąteczny: obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – Msze Św. o g.: 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30, nabożeństwo czerwcowe o 17.30.

Czytaj więcej...

Porady

Pomoc lekarska

Lekarz mieszkający na terenie naszej parafii, zgłasza gotowość udzielania bezpłatnych porad w zakresie chorób wewnętrznych w domu chorego lub w bibliotece parafialnej.

       Termin porady należy najlepiej uzgodnić telefonicznie – numer: 503 776 938 lub za pośrednictwem kancelarii parafialnej.

Porady prawne

       Zachęcamy do skorzystania z organizowanych w naszym kościele darmowych porad prawnych, których udziela adwokat Krakowskiej Izby Adwokackiej. Dyżury odbywają się co drugą sobotę w godz.: 19.00 – 20.00 w bibliotece parafialnej w dolnym kościele (wejście z boku kościoła). Informacje odnośnie najbliższych terminów spotkań pod numerem telefonu: 602 306 523.

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Odwiedziło nas:

1614342
DzisiajDzisiaj1017
WczorajWczoraj2093
W tym tygodniuW tym tygodniu5096
RazemRazem1614342

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350