Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Wprowadzenie:

Jezus na Górze Tabor przemienił się wobec uczniów, aby przed czekającą Go męką zobaczyli Jego chwałę. Niech nasz udział we Mszy św. będzie wejściem na górę, żeby spotkać się z Bogiem i cieszyć się z Jego obecności.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj w naszym kościele: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Jak każdego roku w II. Niedzielę Wielkiego Postu wspieramy naszymi modlitwami i ofiarami dzieło misyjne Kościoła; na ten cel przeznaczone są zbierane dzisiaj ofiary do puszek przed kościołami w całej Polsce – „Bóg zapłać!” za każdy dar serca.
  2. W nowym tygodniu: *Wtorek – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, przypada w tym dniu 6. Rocznica Inauguracji Pontyfikatu papieża Franciszka – za wstawiennictwem Św. Józefa Opiekuna Kościoła będziemy modlić się za naszego Papieża i cały Kościół; będziemy także pamiętać o wszystkich Solenizantkach i Solenizantach, szczególnie o naszym byłym proboszczu Ks. Józefie Kapiasie CM. Także we wtorek: Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami o godz. 18.00. *W środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Ducha Św. o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

Czytaj więcej...

Wprowadzenie:

Niebo nie zaczyna się od momentu śmierci człowieka, ale zaczyna się wtedy, kiedy serce ludzkie wybiera Boga. Bóg robi wszystko, abyśmy Go pokochali, abyśmy uczynili Go Panem naszego życia. Wielki Post jest czasem, abyśmy po raz kolejny wybrali Jezusa, postawili Go na pierwszym miejscu. Ten święty czas jest znakiem i zbawczym wydarzeniem, które może odmienić oblicze naszej szarej codzienności.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj w naszym kościele: pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00; zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  2. W nowym tygodniu: *Wtorek – Msza Św. i Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami o godz. 18.00. Również we wtorek przypada 97. rocznica śmierci naszej Patronki: Bł. Anieli Salawy – w czasie Mszy Św. i nabożeństwa będziemy zanosić nasze modlitwy z Jej wstawiennictwem. *W środę Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Ducha Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. Także w środę w naszych modlitwach będziemy polecać Papieża Franciszka wspominając rocznicę Jego wyboru w 2013 roku. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dorosłych o godz.: 9.00 i 18.30; dla dzieci o 17.00; dla młodzieży o godz. 19.30.

Czytaj więcej...

Wprowadzenie:

Wśród naszych trosk doczesnych, w ten święty dzień, pamiątkę zmartwychwstania, przychodzimy na Mszę świętą, bo jesteśmy pewni, że Bóg troszczy się o nas, chce naszego dobra i nigdy nas nie opuści. Niech więc ta Najświętsza Ofiara będzie znakiem naszej ufności wobec Boga, naszego Ojca.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj w naszym kościele nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – z modlitwą, o trzeźwość – na rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  2. W ramach 40. godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem: w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00 do 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu –  zapraszamy do wspólnej Adoracji i modlitwy różańcowej. W poniedziałek zapraszamy Wspólnoty: Żywy Różaniec, Apostolat MARGARETKA, Stowarzyszenie Miłosierdzia, Akcję Katolicką; we wtorek: Liturgiczną Służbę Ołtarza, Wincentyńskie Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej.

Czytaj więcej...

Wprowadzenie:

Chrystus przypomni nam dzisiaj, że pierwszym i największym z Jego przykazań jest przykazanie miłości bliźniego. I to miłości nawet nieprzyjaciół. Chrystus stawia to przykazanie na szczycie swej etycznej nauki. Chrześcijaninem jest więc dopiero ten, kto potrafi miłować nawet nieprzyjaciół. Ofiara Chrystusa, którą przyszliśmy składać daje nam tę niepojętą dla świata moc: miłowania nieprzyjaciół.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj w naszym kościele nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów.
  2. W nowym tygodniu: *Wtorek – Msza Św. i Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami o godz. 18.00. Także we wtorek spotkanie wszystkich należących do Stowarzyszenia Apostolatu Maryjnego o godz. 18.00, zapraszamy również osoby, które chciały by dołączyć do tego Stowarzyszenia. *Środa – modlitewne uwielbienie prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 w kościele – zapraszamy! *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Przed nami pierwszy piątek i sobota miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 do 7.00 i po południu od 16.30 do 18.00 – skorzystajmy, aby w stanie łaski uświęcającej rozpocząć zbliżający się czas Wielkiego Postu. *W pierwszy piątek – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszach św. rano i wieczorem. Odwiedziny Chorych z Komunią św. w domach od godz. 9.00 w piątek. *Pierwsza sobota – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 7.00; natomiast po Mszy św. o 18.00 kolejny Wieczór Jana Pawła II z rozważaniem nauczania i modlitwami za wstawiennictwem naszego Świętego Rodaka – bardzo serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej...

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Najnowsza galeria

Odwiedziło nas:

2687466
DzisiajDzisiaj49
WczorajWczoraj1589
W tym tygodniuW tym tygodniu4876
RazemRazem2687466

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350