Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Biblioteka Parafialna

Nasza biblioteka parafialna – do której zapraszamy – czynna jest w poniedziałki od godz. 16.00 do 17.30.

W tym półroczu będzie można skorzystać w następujących dniach:

 • 26 września
 • 10  i 24. października
 • 07 i 21. listopada
 • 05 grudnia
 • 09 stycznia 2017

Wprowadzenie:

Przez wiarę jesteśmy wezwani do dawania świadectwa o Chrystusie, by inni uwierzyli, a zbawienie jakie dał nam Bóg dotarło na cały świat. Obmyci wodą chrztu i umocnieni Duchem Świętym stajemy przed ołtarzem, aby moc tej ofiary uczyniła nas apostołami Chrystusa — Baranka Bożego, który gładzi grzechy świata.

Ogłoszenia:

 1. Dzisiaj: nabożeństwo kolędowe o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem kolęd!
 1. W środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek po Mszy Św. o godz. 15.30 – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00 – zapraszamy! *W sobotę, 21.01. – wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; przypada w tym dniu Dzień Babci, a w niedzielę: Dzień Dziadka. Doceńmy Ich trud i poświęcenie dla nas i naszych rodzin. Z tej okazji Liturgiczna Służba Ołtarza i Wincentyńska Młodzież Maryjna wraz z panem Danielem – naszym organistą, zapraszają dzieci i rodziców, babcie i dziadków na „Wieczór Kolęd, Poezji i Pastorałek” w jasełkowej aranżacji, który odbędzie się stycznia w niedzielę o godz. 17.00 w naszym kościele. *Także w sobotę obchodzić będziemy XX. Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce, a w przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. *Już dzisiaj wyrażamy wdzięczność za ofiary, które zechcecie złożyć w przyszłą niedzielę, a które będą przeznaczone na pokrywanie kosztów zakupu i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.

Czytaj więcej...

Wprowadzenie:

Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Podczas chrztu w Jordanie, Bóg objawił ludziom, kim jest Jezus: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie” – te słowa, które usłyszymy w Ewangelii, Bóg wypowiada nad każdym z nas. W czasie tej Eucharystii stańmy przed Bogiem jako Jego przybrane dzieci, dziękując: za nasz chrzest, za Jego miłość względem każdego z nas, za łaskę wiary.

Ogłoszenia:

 1. Dzisiaj: nabożeństwo kolędowe o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem kolęd! Zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA dzisiaj o godz. 18.00. Po Mszy Św. spotkanie opłatkowo – świąteczne dla wszystkich grup apostolskich i modlitewnych w naszej Wspólnocie Parafialnej w sali dolnego kościoła.
 2. W dniu, kiedy przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, warto przypomnieć kilka spraw dotyczących tego tak ważnego sakramentu: Chrzest Św. zgłaszają w kancelarii parafialnej Rodzice dziecka, przynajmniej na dwa tygodnie przed planowanym dniem Chrztu Św. (terminy Chrztu Św., to: pierwsza i trzecia niedziela miesiąca o godz. 12.00 – wielka prośba, aby trzymać się tych terminów). Na Rodziców Chrzestnych prośmy ludzi wierzących i praktykujących, aby naprawdę byli dla chrzczonego dziecka świadkami wiary i wzorem życia chrześcijańskiego, niech te względy decydują o ich wyborze, a nie inne.
 3. W środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek po Mszy Św. o godz. 15.30 – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00 – zapraszamy!
 4. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe spotkania i modlitwy. W najbliższym czasie pragniemy odwiedzić kolejne domy i mieszkania Drogich Parafian, niosąc błogosławieństwo Boże i dzielić się troską o całą Wspólnotę Parafialną – polecamy Waszym modlitwom ten szczególny czas. Ze względu na kolędę nastąpiła zmiana odprawiania Mszy Św. wieczornych w dni powszednie: od poniedziałku do piątku o godz. 15.30.
 5. Od momentu odejścia do Domu Ojca Jana Pawła II w łagiewnickim Sanktuarium trwa nieustanna modlitwa – wieczysta adoracja. Podejmują ją codziennie poszczególne parafie naszej Archidiecezji. Również nasza Wspólnota Parafialna będzie w niej uczestniczyć trwając na nocnej Adoracji z 16. na 17. stycznia; z poniedziałku na wtorek (od godz. 21.00 do 6.00). Zachęcamy i zapraszamy serdecznie wszystkich do włączenia się w tę modlitwę – chętni mogą się zapisywać w zakrystii.

Czytaj więcej...

Wprowadzenie:

Bóg Ojciec tak bardzo nas umiłował, że dał nam Swojego Syna, który stał się jednym z nas. Dokonało się to w łonie Świętej Bożej Rodzicielki, której uroczystość dzisiaj obchodzimy. W Swojej Matce daje nam Jezus wzór do naśladowania. Reprezentuje Ona całkowitą uległość wobec woli Bożej, która zaczęła się w chwili Zwiastowania, przez betlejemski żłóbek, aż po Górę Kalwarię. Dzień dzisiejszy jest również początkiem Nowego Roku Pańskiego, polecajmy Panu ten nowy czas za wstawiennictwem Matki Bożej.

Ogłoszenia

Kochani Siostry i Bracia! Zacni Goście! W pierwszym dniu Nowego Roku Pańskiego 2017 pragniemy, jako duszpasterze dołączyć do wszystkich składanych i nasze życzenia: niech rozpoczęty w imię Boże Nowy Rok Pański, będzie dla wszystkich szczęśliwy i zdrowy, każdy dzień niech będzie wypełniony planami i zamiarami, które z Bożą pomocą niech się zrealizują dla dobra Waszego, Waszych rodzin, Wspólnoty Parafialnej, Ojczyzny i Kościoła. Oby z Bożą pomocą udawało się pokonywać wszelkie przeciwności i słabości, a rozwijać dobro, prawdę i miłość, których źródłem jest sam Bóg. Maryja Niepokalana, niech wyprasza wszelkie potrzebne łaski i dary. Z całego serca  wszystkim – Szczęśliwego Nowego Roku – Szczęść Boże!!!

 1. Dzisiaj Msze Św. według porządku niedzielnego, o godz. 17.30 – wspólne noworoczne kolędowanie – serdecznie zapraszamy!
 2. W tym tygodniu: w środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Dni Eucharystyczne: w pierwszy czwartek Msza Św. Związku Mszalnego o godz. 15.30, a po Niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwy o powołania do godz. 17.00. *W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, Uroczystość ta należy do tzw. świąt obowiązujących, a dzień wolny od pracy ma ułatwić nam spełnienie świątecznego obowiązku. Msze Św. według porządku niedzielnego. Będą święcone kadzidło i kreda, którą na drzwiach naszych domów kreśląc inicjały imion Mędrców i bieżący rok, zaznaczamy, że w naszych domach przyjmujemy Chrystusa naszego Zbawiciela. Modlimy się i wspieramy naszymi ofiarami dzieło misyjne Kościoła. Zapraszamy również na koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego Chóru SALAWA w piątek o godz. 17.00. Z racji uroczystego charakteru tego dnia nie obowiązuje post piątkowy. Chorych w domach z Komunią Św. odwiedzimy – wyjątkowo – w sobotę od godz. 9.00. *Pierwsza sobota – po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP; a po Mszy Św. o 18.00 – Wieczór Jana Pawła II – serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej...

Wprowadzenie:

Bardzo zmieniła się od wczoraj atmosfera liturgii, która dziś przepełniona jest męczeńską krwią Św. Szczepana. Jego świadectwo pokazuje nam jak my powinniśmy odpowiedzieć na bożonarodzeniowe wezwanie Jezusa i przypomina równocześnie, że nie ma wiary bez osobistego wyrzeczenia i ofiary. Niech ta święta liturgia da nam moc na trwanie w świadectwie.

Ogłoszenia

 1. Dzisiaj drugi dzień Świąt, Msze Św. odprawiamy według porządku niedzielnego. Nie będzie nabożeństwa o 17.30 – ale zachęcamy do wspólnego kolędowania w naszych domach. „Bóg zapłać!” za złożone ofiary którymi, wspieramy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 2. Jutro, we wtorek – Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Modlitwom całej Wspólnoty Parafialnej polecamy Ks. Jana Kaczmarka CM, który obchodzi dzień imienin – Msza Św. w intencji Czcigodnego Solenizanta jutro o godz. 18.00. Środa – Święto Świętych Młodzianków, Męczenników. Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

Czytaj więcej...

Porady Prawne

Radcowie prawni i aplikanci radcowscy zapraszają na bezpłatne konsultacje prawne, które odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 17.00 do 19.00 w Domu Katolickim przy ul. Lea 55 (wejście od ul. Galla)

 Zapisy na konsultacje pod nr tel. 882 777 655

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Odwiedziło nas:

1337141
DzisiajDzisiaj1315
WczorajWczoraj907
W tym tygodniuW tym tygodniu3307
RazemRazem1337141

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350